Повернутись назад

Вміст вітамінів у заморожених фруктах та овочах

59a2c24f17b20.jpg

Існує досить поширена думка, що у заморожених фруктах і овочах немає вітамінів. Виявляється, це не так. Пропонуємо вам перелік продуктів, які однозначно корисніше зберігати у замороженому вигляді, ніж в будь-якому іншому (наприклад, консервованому, маринованому або сушеному). 

Заморожуванню піддаються тільки сезонні плоди, це означає, що вміст у них нітратів, консервантів та інших хімічних добавок мінімальне, у порівнянні з тими продуктами, які були змушені пройти необхідну для тривалого зберігання обробку. Також при заморожуванні овочевих сумішей і фруктів не використовуються харчові добавки, підсилювачі смаку та барвники. 

Є овочі, які цілий рік добре зберігаються в свіжому вигляді, або вирощуються в теплицях, тому їх у будь-який час без зусиль можна придбати в магазині - це картопля, морква, помідори і огірки, апельсини і яблука. Але ряд фруктів, наприклад, полуницю, малину, сливи абсолютно точно зручніше заморожувати. 

У замороженому стані сміливо зберігайте всі види капусти (брокколі, брюссельська, кольорова), а також вишню, сливу, малину, полуницю і зелений горошок. Всі ці плоди, на жаль, в свіжому вигляді дуже швидко втрачають свій вигляд, смак і вітаміни. Наприклад, багатий аскорбіновою кислотою зелений горошок протягом двох днів втрачає її на п'ятдесят відсотків, і за цей же час шпинат втрачає майже весь свій дорогоцінний запас вітаміну С.

ПОРАДА: для багатьох овочів, фруктів та ягід заморожування - чи не єдиний спосіб зберегти корисні речовини, звичайно, за умови, що з моменту збору до обробки пройде не більше п'яти годин.