Повернутись назад

«Про користь гарбузової олії»

59a738366b13e.jpg

Регулярне вживання олії з насіння гарбуза зміцнює імунітет, стимулює обмін речовин, допомагає схуднути, покращує стан шкіри і волосся. Корисні властивості гарбузового масла застосовуються при захворюваннях серця, судин, печінки, жовчного і сечового міхура, простатиті. Корисний і смачний продукт лікує гастрит, попереджає розвиток хронічних запалень, позбавляє від печії, підтримує еластичність шкіри і судин.

  • Склад олії гарбуза

 Якісний продукт отримують методом холодного віджиму. Але іноді, щоб збільшити вміст лінолевої кислоти, застосовується тепло і волога. Незамінні ліноленова і лінолева кислоти надходять виключно з харчуванням. Пальмітинова кислота знижує рівень "поганого" холестерину, перешкоджає утворенню згустків на стінках артерій. Стеаринова кислота підтримує оптимальний рівень холестерину. Масло гарбуза корисно високим вмістом легкозасвоюваних білків, вітамінів А, Е, F, С, Р, групи В.

До складу входять важливі здоров'ю біологічно активні речовини:

- фітостероли зменшують всмоктування в кишечнику холестерину, запобігають злоякісні утворення;

- фосфоліпіди стимулюють жировий обмін, покращують стан шкіри при псоріазі, екземі, старечої пергаментним шкірі. Виконують імуномодулюючі, що регенерують функції, беруть участь в перенесенні вітамінів, регулюють активність окремих ферментів.

- флавоноїди відрізняються антиоксидантами і дубильними властивостями, деякі надають протимікробну дію.

- токофероли захищають тканини від шкідливого впливу молочної кислоти, попереджають занепад сил, недокрів'я. Беруть участь в синтезі білка, необхідні для тканинного дихання, різних процесів клітинного метаболізму.

- каротиноїди беруть участь в окисно-відновних і обмінних процесах, уповільнюють старіння, беруть участь в зростанні кісткової і зубної тканин, благотворно впливають на гостроту зору, синтез зорового пігменту сітківки.

Мікроелементи представлені цинком, залізом, фосфором, кальцієм, магнієм. Високий вміст цинку сприяє виробленню інсуліну, зміцненню імунітету, оптимальному протіканню обмінних реакцій. Антиоксидантні властивості гарбузового масла захищають клітинні мембрани, уповільнюють процеси старіння, омолоджують організм.

  • Чим корисно масло гарбуза для шлунково-кишкового тракту

Натуральний продукт захищає клітини печінки, покращує роботу жовчного міхура. Регулярне вживання нормалізує відділення жовчі, попереджає утворення жирових відкладень, запальні процеси в печінкової тканини, жовчному міхурі (холецистит), порушення моторики (дискінезії) жовчовивідних шляхів.

Гарбузова олія корисна властивістю усувати печію. Достатньо вжити 1-2 ч.л. і печія пройде. Інший спосіб усунення печії: подрібнити 2-3 зубчики часнику, залити половиною склянки олії гарбуза, настояти тиждень в темному місці. Приймати по 1-2 ч.л.

Лікувальні властивості гарбузового масла приносять користь при ураженнях печінки, жировій дистрофії. Протягом місяця приймати по 1-2ч.л. за півгодини-годину до їжі. Для оздоровлення печінки готується лікувальний склад з 1 / 2стакана масла гарбузового насіння, головки часнику, півкіло меду, пари лимонів. Часник, лимони з шкіркою пропустити через м'ясорубку, додати мед, масло, ретельно перемішати. Приймати по 1-2ч.л. за півгодини до їди. Зберігати лікувальний склад в холодильнику.

 Гарбузова олія має жовчогінну властивістю, його застосовують при холециститі, застійних явищах в жовчному міхурі. Приймати по 1с.л. за годину до їжі протягом півмісяця. Якщо в правому боці з'явився дискомфорт (почався рух каменів), варто зменшити дозування до 1 / 2ч.л. або проконсультуватися з лікарем. Для посилення жовчогінного дії масло розбавляють подвоєною кількістю соків грейпфрута або лимона. Даним способом на свій страх і ризик вдається вивести камені невеликого розміру. При появі дискомфорту слід знизити дозу до 1 / 2ч.л., Дотримуватися обережності. Рух великого каменя може викликати закупорку і знадобиться термінова операція.

 Олія насіння гарбуза має проносні властивості, корисна при метеоризмі, запорах. Приймати неповну столову ложку за півгодини до їжі протягом півтора тижнів. Через півмісяця повторити лікування.

Продукт не виносять глисти, тому рекомендується протягом двох тижнів приймати по 1ч.л. тричі на день. При наявності гостриків необхідний ранковий прийом, натщесерце. Їжу протягом дня приправляти корицею, кмином.

 Для лікування тяжкості в шлунку, в разі гастриту приготувати масляний настій. Подрібнити по 1с.л. трави деревію, звіробою, залити 1 / 2стакана олії гарбуза. Настоювати тиждень в темному прохолодному місці. Приймати по 1ч.л. за півгодини до їжі.

Корисні властивості гарбузового масла для обміну речовин. Масло гарбузового насіння особливо корисно в разі порушень ліпідного обміну, перш за все, при ожирінні. З метою профілактики, а також позбавлення від надмірної ваги корисно приймати гарбузове масло по 1ч.л. три рази на день, вживаючи в цілому 0.5 л корисного продукту. Оздоровчий курс для зниження маси тіла проводиться один раз в шість місяців.

  •  Оздоровлення чоловічої та жіночої статевих систем

Завдяки високому вмісту цинку, магнію, біологічно активних речовин, вітамінів гарбузова олія корисна властивістю покращувати чоловічу статеву функцію, роботу передміхурової залози, ерекцію, стимулювати вироблення сперматозоїдів.

Гарбузова олія перешкоджає доброякісному розростанню передміхурової залози, знижує запальний процес. Для профілактики і лікування простатиту приймати 1с.л. масла гарбуза за годину до їжі протягом місяця.

Протизапальні властивості олії гарбуза збільшують захищеність нирок і сечового міхура від інфекції. У разі запалення сечового міхура чоловікам і жінкам корисно приймати склянку журавлинного морсу, розмішавши по 1ч.л. гарбузової олії і часникового соку. Лікуватися протягом тижня три рази в день за годину до їжі. Морс можна замінити теплою кип'яченою водою.

Рецепт для поліпшення роботи нирок: приймати по 2ч.л. масла кожен день, вживши до 0.5л масла гарбуза.

Корисний продукт допомагає підтримувати жіночий гормональний баланс, знижує хворобливий стан в критичні дні. Протизапальні та антибактеріальні властивості олії гарбуза сприяють попередженню запалень слизової піхви (кольпіт), ектопії (ерозії) шийки матки. Масло з насіння гарбуза нормалізує вироблення статевих гормонів у жінок і чоловіків. Регулярний прийом нормалізує жіночий цикл, допомагає впоратися з безпліддям. Що входять до складу вітаміни і мікроелементи корисні для оптимального розвитку плода.

  • Користь олії гарбуза при лікуванні захворювань серця, судин, вен

Високий вміст ненасичених жирних кислот покращує еластичність стінок судин, від чого вони стають міцнішими. Знижується рівень "поганого" холестерину, що полегшує роботу серця, попереджає розвиток гіпертонічної хвороби. Рецепт нормалізації артеріального тиску: регулярно приймати протягом місяця через дві години після вечері 1с.л. гарбузової олії. Даним способом вдається попередити розвиток гіпертонічної хвороби.

Лікувальні властивості олії насіння гарбуза корисні серцю, особливо в поєднанні з курагою: вимити й подрібнити 50г кураги, залити склянкою олії, настоювати протягом тижня. Приймати по 1с.л. за годину до їжі протягом півтора тижнів або заправляти салати.

 У разі варикозної хвороби вен застосування олії гарбуза покращує мікроциркуляцію, знижує набряклість: Для підтримки судин в тонусі корисно раз в день з'їдати на половині шматочка чорного хліба кашку зубки часнику, змішану з 1ч.л. гарбузової олії.

 Якщо на шкірі в результаті варикозної хвороби утворилися виразки: настояти в 1/2 склянки олії гарбуза 40г свіжих коренів лопуха. Підігрівати суміш на водяній бані 15 хвилин, дати охолонути, процідити. Змащувати складом виразки. Зберігати в холодильнику.

Протиалергічні властивості масла насіння гарбуза корисні для швидкого усунення зовнішніх проявів: продукт приймається по 1ч.л. тричі на день. У разі риніту закопується в кожну ніздрю по 2-3 краплі 2 рази на день.

  • Гарбузова олія для зміцнення зору

При підвищеній втомі очей, короткозорості, катаракті та просто в якості профілактики гарбузова олія незамінне. Хоча, замінити, звичайно, можна. Аптечними комплексами. Але їх склад буде практично ідентичний складу гарбузової олії. Тільки ось останнє - повністю натуральний продукт.

  • Застосування масла гарбуза для профілактики і лікування застуди

Натуральний продукт зміцнює імунну систему. Для профілактики застуди, нежиті в осінньо-весняний період його корисно приймати по 1ч.л. тричі на день.

Рецепт для збільшення запасу сил, зміцнення імунітету: в склянку теплої води додати 1 / 2ч.л. гарбузової олії, 1 / 3ч.л. кашки часнику. Приймати натщесерце протягом півтора тижнів.

При нежиті корисні властивостей гарбузової олії застосовуються при закапуванні в ніс. У 1ч.л. необхідно додати краплю соку часнику або змішати з двома частинами бурякового, морквяного соків.

Змішане в рівних частинах з соком алое, масло гарбуза корисно при ангіні. Лікувальним складом змащують горло. При кашлі змішати дві частини масла гарбуза з однією частиною нашатирного спирту, розтирати груди.

  • Користь гарбузового масла для дихальної системи

Має протизапальну дію при захворюваннях органів дихання: бронхітах, пневмонії. Використовують навіть при лікуванні туберкульозу.

  • Гарбузова олія для лікування шкірних покривів

Одне з найдавніших призначень гарбузової олії - лікування різного роду шкірних захворювань. Все завдяки його ранозагоювальну, Противоалергенні і антисептичному властивостями. Застосовують його при лікуванні кропив'янки, діатезу, вугрової висипки, екземи, герпесу, опіків і так далі.

  • Зовнішнє застосування олії гарбузового насіння

Лікувальні властивості гарбузового масла корисні для якнайшвидшої регенерації шкірних покривів, в разі термічних або хімічних опіків. Пов'язка з лікувальним засобом змінюється щодня.

 Масло допомагає від укусів комах, при лікуванні попрілостей, герпесу, вугрового висипу, грибкових уражень.

Корисний продукт зволожує, живить, розгладжує зморшки, від чого обличчя виглядає молодше, особливо в разі сухої, в'янучої шкіри. Він також застосовується, якщо шкіра обветрела, лущиться, стала менш еластичною, при сонячних опіках. Склад наноситься на півгодини-годину, залишки видаляються м'якою тканиною.

Продукт допомагає впоратися з стоматитом, гінгівітом, пародонтитом. Його приймають по 10 крапель за півгодини до їжі протягом 20 днів. Корисно регулярно утримувати в роті 1ч.л. гарбузової олії протягом 15-20 хвилин, після обов'язково виплюнути, ковтати не можна. Обполоснути рот теплою водою з додаванням невеликої кількості солі.

 Проста процедура також попереджає розвиток карієсу, утворення зубного нальоту.

Для поліпшення кровообігу навколо уражених артритом суглобів, прискорення обмінних процесів, зниження хворобливих відчуттів втерти кашку з 1с.л. гарбузової олії і 1 / 2ч.л. часнику.

  • Гарбузова олія в косметології

Цілющі властивості олії з насіння гарбуза корисні для пом'якшення шкіри, попередження судинних "зірочок", зняття запалень. Рецепт маски для сухої шкіри, що в'яне: нанести тепле гарбузове масло на обличчя, шию, навколо очей і губ. Через 30-40 хвилин зняти надлишки м'якою тканиною. Наносячи маску раз на тиждень, вдається впоратися зі зморшками, набряками під очима.

Корисні властивості цинку, що входить до складу гарбузової олії, регулюють діяльність сальних залоз, що особливо корисно в разі лупи, вугрової висипки, себореї.

Олія насіння гарбуза корисна властивістю зміцнювати волосяну цибулину, допомагає впоратися з випаданням волосся: натуральний продукт втирається в корені кілька разів на тиждень. Маску можна залишити на ніч, укривши плівкою і рушником. Після вимити голову шампунем. Курс лікування щонайменше місяць.

  • Застосування масла гарбуза в харчуванні

Натуральний продукт відрізняється вишуканим смаком, тонким ароматом гарбузового насіння. Якісно виготовлений, він не розтікається по листу салату, що не гірчить. Забороняється піддавати гарбузова олія тепловій обробці, так воно набуває масу шкідливих властивостей. Їм заправляють салати, додають в соуси, збризкують тушковані овочі або м'ясні страви. Корисний продукт краще зберігати щільно закритим, в темному прохолодному місці, але не в холодильнику.

  • Шкода і протипоказання

Чи може гарбузова олія завдати шкоди? Так може. Перш за все, варто розповісти про протипоказання:

1. Не рекомендується вживати продукт людям, хворим на цукровий діабет.

2. Не варто ризикувати тим, хто страждає на жовчнокам'яну хворобу. Справа в тому, що при вживанні може початися рух каменів, а це небезпечно.

3. Якщо має місце бути індивідуальна непереносимість компонентів, то від застосування продукту слід відмовитися.

Також шкода може причиняться при зловживанні продуктом. В даному випадку можуть виникати такі побічні ефекти:

  • Так як масло є досить дієвим проносним засобом, то при перевищенні доз може початися діарея.
  • У деяких після вживання виникає відрижка.
  • Також при зловживанні може виникнути нудота.
  • Щоб оцінити можливу шкоду масла, слід звернутися за порадою до лікаря. Його консультація дозволить уникнути небажаних наслідків.