Повернутись назад

«Про користь насіння гарбуза»

59a2c1fb45ddf.jpg

Життя сучасної людини динамічне, насичене подіями та інформацією. Ми живемо, спілкуємося і нерідко навіть харчуємося на ходу. У бажанні бути здоровими часто уповаємо на аптечні вітаміни і добавки, забуваючи, що найкращі цілителі - це натуральні продукти, зокрема, насіння. Одним з корисних продуктів є гарбузова насіння - концентроване джерело корисних мінералів, вітамінів і антиоксидантів.

Вплив на організм людини

Вітамін Е в насінні захищає клітини організму від руйнування вільними радикалами, тим самим знижуючи ризик виникнення мутацій та злоякісних пухлин. А великий вміст розчинної і нерозчинної клітковини сприяє зв'язуванню і виведенню токсинів, канцерогенів і радіонуклідів з кишечника, зменшенню навантаження на печінку.

Високий вміст вітамінів групи В, в тому числі фолієвої кислоти (вітамін В9), підсилює дію багатьох ферментів в процесі обміну речовин, що сприяє нормалізації ваги. Така поєднана дія вітамінів має ще одну надзвичайно цінну властивість: знижувати вміст амінокислоти гомоцистеїну, наявність якої в крові свідчить про ризик інсульту або інфаркту. А поліненасичені жирні кислоти (із роду омега-3 і омега-6) сприяє зниженню високого кров'яного тиску, запобігання виникненню інсультів та інфарктів. Калій нормалізує роботу серця, зменшує набряки і прояви алергії, підвищує витривалість організму.

Гарбузове насіння має один з найвищих рівнів вмісту фітостеринів, близько 260 мг на 100 грам. Фітостерини сходяться з твариним холестерином, заміщають його і перешкоджають його всмоктуванню в шлунково-кишковому тракті. А в комплексі з поліненасиченими жирними кислотами, якими так багате насіння, сприяють утворенню «хорошого» холестерину (ліпопротеїнів високої щільності).

Насіння гарбуза мають багатий полімінеральних склад. Так само, як кедрові горіхи, гарбузове насіння особливо багате марганцем. Марганець, цинк і селен активізують систему антиоксидантного захисту організму та допомагають йому виробляти стійкість проти бактеріальних і вірусних інфекції. А наявність поліненасичених жирних кислот підсилює протизапальний ефект.

Молодість і здоров'я шкіри, волосся і нігтів

Шкіра, як дзеркало здоров'я, чуйно реагує на нестачу тих чи інших речовин в організмі. Цинк в гарбузовому насінні захищає оболонку клітинних мембран і сприяє синтезу колагену, основного "каркасу" шкіри, оновленню її клітин, робить шкіру візуально молодше і свіжіше. Цинк також необхідний для загоєння ран, лікування вугрового висипу і розсмоктування синюшних пост-вугрових плям.

Відомо, що УФ-промені, пил, забруднене повітря швидко "старіють" шкіру: оболонки клітин шкіри пошкоджуються агресивними вільними радикалами, шкіра виглядає тьмяною і повільно відновлюється. Антиоксидант селен, якого багато в насінні, як раз і забезпечує захист клітин, якісне оновлення і високу щільність.

Поліненасичені жирні кислоти і калій зволожують шкіру зсередини, роблять її гладкою і пружною, знімають почервоніння і набряки, уповільнюють її старіння.

Гарбузове насіння ефективно доповнюють лікування сухості шкіри на голові, тьмяного волосся, що січеться, ламких нігтів - комплекс ненасичених жирних кислот, цинку, вітаміну А і Е нормалізують порушені процеси і відновлюють хороший стан волосся і нігтів.

Ліки від депресії

Насіння гарбуза є джерелом амінокислот L-триптофану та глутамінової кислоти. Ці амінокислоти ефективно борються зі стресом, знімають тривожність і нервову збудливість. Триптофан впливає на синтез гормону мелатоніну, який забезпечує міцний сон вночі. Триптофан необхідний і також для виробництва серотоніну - гормону щастя. А глутамін в комплексі з амінокислотами фенілаланином і гліцином, сприяє поліпшенню стану нервової системи, пам'яті, настрої, підвищенню працездатності, усуненню втоми і депресії. При регулярному вживанні в їжу гарбузового насіння поліпшується пам'ять, підвищується фізична і розумова працездатність, зникають нервова напруга і перевтома.

Продукція з матеріалу